AcasăStiri RegionaleMinisterul Mediului demarează procedurile de achiziţie pentru noua platformă naţională de digitalizare...

Ministerul Mediului demarează procedurile de achiziţie pentru noua platformă naţională de digitalizare a procedurilor de mediu

Un proiect în valoare totală de peste 82,3 milioane de lei va permite digitalizarea completă a fluxurilor administrative privind evaluarea impactului asupra mediului pentru planuri, programe şi proiecte publice sau private, reducerea timpilor de procesare, creşterea transparenţei şi simplificarea interacţiunii dintre instituţii, beneficiari şi public, informează Ministerul Mediului, Apelor şi Pădurilor (MMAP). Potrivit unui comunicat […]

The post Ministerul Mediului demarează procedurile de achiziţie pentru noua platformă naţională de digitalizare a procedurilor de mediu appeared first on News Bucuresti.

Sursa: Newsbucuresti.ro

Proiectul jurnalistic pressonline.ro este un proiect susținut de AGI
- o asociație neguvernamentală, apolitică și non-profit.
Depinde și de tine să susții o presă independentă.

Citește și:

Activează Notificările OK No thanks