Operatorii de salubritate intervin pentru deszăpezire în Capitală cu aproape 300 de utilaje și circa 1.500 de operatori.
Potrivit unui comunicat al Primăriei Municipiului București (PMB) transmis luni, operatorii de salubritate au raportat la ora 11,00 că acționează pe timpul zilei cu următoarele utilaje și lucrători manuali: Sector 1 – Romprest: 32 de utilaje și 200 de operatori, Sector 2 – Supercom: 44 de utilaje și 280 de operatori, Sector 3 – Direcția de Salubritate: 41 de utilaje și 189 de operatori, Sector 4 – Rosal: 60 de utilaje și 380 de operatori, Sector 5 – Salubritate: 66 de utilaje și 200 de operatori, Sector 6 – Administrația Serviciului Public de Salubrizare: 43 de utilaje și 197 de operatori
ORA 10.29 Operatorii de salubritate intervin în Capitală unde sunt sesizate probleme
Polițiștii locali acționează pentru depistarea zonelor în care există posibilitatea depunerii de polei, pe poduri, pante, rampe, pasaje și principalele artere de circulație, iar operatorii de salubritate intervin unde sunt sesizate probleme.
Potrivit unui comunicat al Primăriei Municipiului București (PMB) transmis luni, operatorii de salubritate acționează și au în așteptare, pe timpul zilei, utilaje și lucrători manuali: Sector 1 – Romprest: 40 de utilaje și 200 de operatori, cu posibilitate de suplimentare, Sector 2 – Supercom: 50 de utilaje și 200 de operatori, Sector 3 – Direcția de Salubritate: 36 de utilaje și 165 de operatori, Sector 4 – Rosal: 60 de utilaje și 380 de operatori, Sector 5 – Salubritate: 66 de utilaje și 200 de operatori, Sector 6 – Administrația Serviciului Public de Salubrizare: 42 de utilaje și 190 de operatori.
Carosabilul este ‘la negru’, iar traficul rutier se desfășoară în condiții normale de iarnă.
Sursa: AGERPRES
Articolul Aproape 300 de utilaje și circa 1.500 de operatori deszăpezesc în Capitală apare prima dată în Ecopolitic.
Sursa: Ecopolitic.ro




