„Lasconi detonează campania electorală: cică Ponta și Nicu al vostru s-ar fi întâlnit cu Coldea a doua zi după anularea alegerilor din 6 decembrie! Unde dai și unde crapă: Ponta îl demască pe Gâdea, spunând că în birou la Coldea, pe 10 iunie 2015, l-a găsit pe Gâdea. Deci cum? Când noi (eu și A3) luptam cu Statul Paralel și cu abuzurile, Gâdea mișuna prin birourile lui Coldea?”, scrie, pe Facebook, avocata Ingrid Mocanu.
„Eu lupt și acum pentru aceleași idei, fiind o ”extremistă”: apărarea drepturilor și libertăților este ”extrema” care mă împinge să mă bat până la capăt. Alții schimbă doar birourile.
Pe Nicu Plicu nu îl afectează atât de mult această dezvăluire, la el condamnarea unor copii la moarte prin refuzul de a semna autorizația pentru Spitalul Sanador este devastatoare, căci Nicurici este perceput oricum ca omul lui Coldea. Haștagii lui Nicu știu asta și acceptă.
Dezvăluirea este însă devastatoare pentru Ponta: după ce se lupta cu toate puterile cu Statul Paralel, acum se pupă cu Coldea? Și cu Nicu?
Să fiu foarte sinceră, eu nu cred că este reală întâlnirea, pentru că Ponta nu se lăsa la mâna lui Frigușor – Tunsișor dacă se vedea cu Coldea, dar cum ei sunt artizanii oricăror înscenări și minciuni, nu mă întristez pentru una în plus.
Știrea reală este că ei sunt siguri că GS intră în turul 2, căci nu se mai obosesc să arunce minciuni despre el de tura asta.
Așadar, de mâine, toată diaspora fuguța la vot, să îi scoatem de urechi din palatele lor de doi bani! Iar duminică, înarmați cu ștampile, toți-toți, în pas de dans, să rupem secțiile!
UNIȚI PUTEM!
LE-cică și Trump a fost acolo, le-a zis să nu se mai bage, că oricum nu au șanse”, scrie Mocanu.
Articolul Avocata Ingrid Mocanu: „Eu lupt și acum pentru aceleași idei, fiind o ”extremistă”: apărarea drepturilor și libertăților este ”extrema” care mă împinge să mă bat până la capăt. Alții schimbă doar birourile. La Nicuşor Dan, condamnarea unor copii la moarte prin refuzul de a semna autorizația pentru Spitalul Sanador este devastatoare” apare prima dată în Ecopolitic.
Sursa: Ecopolitic.ro





