”Poporul plăteşte! Nicu şi Marcel au plecat şi de la partidele lor şi de la guvern. Este în regulă că au plecat, numai că nu pot pleca oricum”, a scris, pe Facebook, Traian Băsescu.
„Bugetul de Stat al României a fost administrat de Guvernele Ciucă şi Ciolacu în interesul clientelei politice şi în interes electoral, încălcând grav şi Legea Finanţelor Publice şi Legea Responsabilităţii Fiscale dar şi Codul Penal. Un lung şir de încălcări ale legii de catre Nicu şi Marcel, au adus ţara într-o gravă criză bugetară. Cred că domnii Nicu şi Marcel trebuie să răspundă în faţa legii pentru ca nici un alt premier al ţării să nu-şi mai permit abuzul de putere în administrarea bugetului ţării.
Oricum, poporul plăteşte!”, a spus Băsescu, conform inpolitics.ro.
Articolul Băsescu cere puşcărie pentru Ciolacu şi Ciucă pentru devalizarea bugetului României apare prima dată în Ecopolitic.
Sursa: Ecopolitic.ro





