AcasăPoliticaMihai Weber, liderul PSD Gorj: Reușită uriașă pentru GORJ! Drumul Expres și...

Mihai Weber, liderul PSD Gorj: Reușită uriașă pentru GORJ! Drumul Expres și Autostrada Târgu Jiu – Craiova , LOTUL 6 Târgu Jiu – Filiași au fost depuse 4 oferte pentru EXECUȚIE

Mihai Weber, liderul PSD Gorj, anunță o reușită uriașă pentru GORJ! Drumul Expres și Autostrada Târgu Jiu – Craiova , LOTUL 6 Târgu Jiu – Filiași au fost depuse 4 oferte pentru EXECUȚIE.
  • ”Este cea mai importantă investiție din ultimii 30 de ani din județul Gorj, care va crea o nouă perspectivă de dezvoltare, având în vedere că vorbim despre un județ monoindustrial, dar cu potențial economic, turistic și agricol extrem de ridicat.
Este PROIECTUL MEU DE SUFLET, pentru care am luptat mulți ani. Realizarea acestui obiectiv a înfruntat multe răutăți și opoziție din partea anumitor persoane rău intenționate sau pur și simplu limitate în gândire.
  • Am satisfacția imensă că efortul și munca depusă s-au concretizat în realizarea unei investiții majore pentru Gorj și gorjeni.
Lotul 6 are o lungime de aproape 20 de km. Acesta pleacă din centura Municipiului Târgu Jiu spre Filiași și traversează inclusiv localitățile Scoarța și Târgu Cărbunești.
  • În zilele următoare vor fi depuse ofertele de execuție și pentru ultimele două loturi 4 si 5. Lotul 4 Filiași – Târgu Jiu, va avea regim mixt de drum expres și 5 km de autostradă.
Odată cu declararea firmelor câștigătoare, acestea au la dispoziție 34 de luni pentru execuția lucrării”, spune Mihai Weber.

Articolul Mihai Weber, liderul PSD Gorj: Reușită uriașă pentru GORJ! Drumul Expres și Autostrada Târgu Jiu – Craiova , LOTUL 6 Târgu Jiu – Filiași au fost depuse 4 oferte pentru EXECUȚIE apare prima dată în Ecopolitic.

Sursa: Ecopolitic.ro

Proiectul jurnalistic pressonline.ro este un proiect susținut de AGI
- o asociație neguvernamentală, apolitică și non-profit.
Depinde și de tine să susții o presă independentă.

Citește și:

Activează Notificările OK No thanks