AcasăPoliticaLasconi detonează bomba: Eu nu am văzut influenţa rusă la Călin Georgescu,...

Lasconi detonează bomba: Eu nu am văzut influenţa rusă la Călin Georgescu, am însă certitudinea legăturilor lui Nicuşor Dan cu pro-rusul Matei Păun

Elena Lasconi spune că nu a văzut influența rusă în alegerile prezidențiale din 2024. Fosta candidată a precizat la Digi24 că mai degrabă Nicușor Dan, actualul președinte, este cel influențat de Kremlin, nu Călin Georgescu, scrie r3media.ro.

Elena Lasconi: Am simțit pe pielea mea cât de tare s-a indus frica. Atunci mi-am dat seama cât de puternic este sistemul. E mai puternic decât vă puteți imagina! Poate că am același discurs ca izolaționiștii, dar eu nu am văzut influența rusă.

Lili Ruse: Nu v-a convins nimic?

Elena Lasconi: Nimic!

Lilie Ruse: Ancheta Parchetului?

Elena Lasconi: Aia mi-a dat niște fiori. Era scrisă o conversație pe care a avut-o Georgescu cu nu știu cine pe WhatsApp. Partea periculoasă pe care a spus-o Călin Georgescu cu gurița lui a fost „am un plan“. Fraților, toți cei care aveți un plan, nu vorbiți la telefon, că s-ar putea să vă treziți cu un dosar. De la aia, până la a anula alegeri democratice într-o țară democratică?

Lili Ruse: Nu aveți nici măcar suspiciunea legăturilor pe care Călin Georgescu le avea cu Kremlinul?

Elena Lasconi: Nu, dar am o certitudine că Nicușor Dan are o legătură cu un prorus, aia o am sigur. Mă refer și la Matei Păun.

Sursa: Ecopolitic.ro

Proiectul jurnalistic pressonline.ro este un proiect susținut de AGI
- o asociație neguvernamentală, apolitică și non-profit.
Depinde și de tine să susții o presă independentă.

Citește și:

Activează Notificările OK No thanks