AcasăPoliticaCîţu: „Guvernul Bolojan e mândru ca un student care se laudă că...

Cîţu: „Guvernul Bolojan e mândru ca un student care se laudă că nu a fost exmatriculat după ce a picat toate examenele”

Florin Cîțu șterge pe jos cu Guvernul Bolojan. Fostul premier râde de Executivul care jubilează că România nu a fost retrogradată categoria „junk”. Agențiile de evaluare financiară mențin o perspectivă negativă și după recentele măsuri fiscale asumate de Guvernul condus de Ilie Bolojan, scrie realitatea.net.

După ce specialiștii au acordat calificativul clasat pe ultima treaptă din categoria recomandată investitorilor, Florin Cîțu a transmis într-o postare pe pagina sa de Facebook că ”e ca și cum un student ar fi mândru că n-a fost exmatriculat după ce a picat toate examenele, dar a primit „încă o șansă”.

Fostul premier acuză actualul guvern că ascunde cifrele reale și spune că aceeași agenție de rating care ne-a menținut la limită a redus brutal prognoza de creștere economică de la un modest 1,8% la 0,3%. Cîțu își încheie postare cu previziunea că România va intra în recesiune.

Sursa: Ecopolitic.ro

Proiectul jurnalistic pressonline.ro este un proiect susținut de AGI
- o asociație neguvernamentală, apolitică și non-profit.
Depinde și de tine să susții o presă independentă.

Citește și:

Activează Notificările OK No thanks