Europarlamentarul Luis Lazarus și-a făcut partid și are parlamentari. Senatorul de Neamț Paul Gheorghe anunță că a ales să facă parte din Partidul Dreptate și Frăție, o mișcare de centru-dreapta care crede în oameni, în principii și în nevoia reală de schimbare a modului de a face politică în România!
Se așteaptă ca în perioada următoare să fie anunțată întreaga listă de senatori și deputați din partidul Dreptate și Frăție, condus de Luis Lazarus.
”Astăzi începe un nou capitol. Am ales să fac parte din Partidul Dreptate și Frăție, o mișcare de centru-dreapta care crede în oameni, în principii și în nevoia reală de schimbare a modului de a face politică în România.
Nu am luat această decizie ușor. Am făcut-o din convingerea că țara noastră are nevoie de o altfel de politică — una bazată pe respect, onestitate și curajul de a spune adevărul.
De azi, voi activa ca senator neafiliat, dar cu aceeași dorință de a reprezenta cetățenii cu demnitate, responsabilitate și transparență.
Cred în dreptate, frăție, muncă și în speranța că putem construi împreună o țară mai dreaptă, mai curată și mai unită. E timpul să readucem încrederea în politică și demnitatea în slujirea publică.
Mulțumesc tuturor celor care mi-au fost alături și cred, ca și mine, că schimbarea începe cu fiecare dintre noi”, anunță Paul Gheorghe, Senator de Neamț.
Sursa: Ecopolitic.ro





