„Am văzut un sondaj în care PNL are 51%! Și încă unul în care are 60%! Senzațional. Mirific! Dacă rămâne în opoziție, votează Guvernul PSD, iar apoi, prin „lătrăii de punctaje”, critică guvernarea, PNL va ajunge la 90%! Incredibil! Ascultați ce spune domnul ambasador Zuckerman. Sigur și acesta este un „trădător” de PNL, nu-i așa…? “Ar trebui exclus …din România! Gândește altfel, deci e suspect. Vrea răul PNL!”, scrie, pe Facebook, liberalul Alin Tişe, preşedintele CJ Cluj.
La rândul său, primarul PNL din Cavnic (jud. Maramureş), Vladimir Petruţ, scrie: „Domnul Bolojan ne spune că a găsit șobolani în cămară. Bun. Dar ce face mai departe? Ne cere să-i lăsăm tot pe ei să administreze cămara încă șase luni. Eu credeam că atunci când găsești șobolani, îi scoți afară. Se pare că în politica românească le prelungești contractul. Sincer, dacă aceștia sunt problema, de ce tot ei sunt și soluția? Că la un moment dat nu mai vorbim despre reformă, ci despre aceeași piesă cu aceeași actori, doar că se schimbă decorul”.
Sursa: Ecopolitic.ro





