AcasăStiri generaleNeamţ: Doi bărbaţi au decedat după ce s-au răsturnat cu maşina pe...

Neamţ: Doi bărbaţi au decedat după ce s-au răsturnat cu maşina pe DN 15, la Podoleni

Doi bărbaţi au decedat după ce s-au răsturnat cu maşina pe un teren agricol lângă drumul naţional DN 15, în afara localităţii Podoleni.

Autoturismul a fost văzut, joi dimineaţă, de un echipaj de poliţie care patrula pe DN 15 iar la faţa locului a fost solicitat un echipaj de la Serviciul de Ambulanţă Judeţean Neamţ.

‘În jurul orei 07:30, echipajul de poliţie ce desfăşura activităţi de patrulare, a observat un auto răsturnat pe cupolă, pe un teren agricol, pe DN 15, în afara localităţii Podoleni. Din nefericire, echipajul medical care a intervenit la faţa locului a declarat decesul a două persoane’, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Neamţ, subinspectorul Ramona Ciofu.

După rigiditatea cadaverică a celor două victime, medicii de pe ambulanţă au concluzionat că accidentul s-a produs cu câteva ore înainte ca maşina să fie găsită pe câmp.

Poliţiştii continuă cercetările în cadrul unui dosar penal privind infracţiunea de ucidere din culpă.

Proiectul jurnalistic pressonline.ro este un proiect susținut de AGI
- o asociație neguvernamentală, apolitică și non-profit.
Depinde și de tine să susții o presă independentă.

Citește și:

Activează Notificările OK No thanks