AcasăPoliticaKelemen Hunor reafirmă că parlamentarii UDMR vor părăsi sala în momentul votului...

Kelemen Hunor reafirmă că parlamentarii UDMR vor părăsi sala în momentul votului privind guvernul Veștea

Parlamentarii UDMR vor părăsi sala în momentul votului din plenul reunit cu privire la învestirea guvernului lui Adrian Veștea, a declarat, luni seara, liderul formațiunii, Kelemen Hunor, scrie Agerpres.

Întrebat dacă parlamentarii UDMR vor rămâne în bănci la vot sau vor părăsi sala, Kelemen Hunor a răspuns: ‘Părăsim sala’.

El a reafirmat că UDMR ar vota un guvern cu PNL și USR.

Liderul UDMR a anunțat miercuri, după o ședință a grupurilor parlamentare reunite ale Uniunii, că parlamentarii formațiunii sale nu vor fi prezenți în sală la momentul votării guvernului lui Adrian Veștea, pentru a evita speculații legate de numărul voturilor exprimate.

Sursa: Ecopolitic.ro

Proiectul jurnalistic pressonline.ro este un proiect susținut de AGI
- o asociație neguvernamentală, apolitică și non-profit.
Depinde și de tine să susții o presă independentă.

Citește și:

Activează Notificările OK No thanks