AcasăPoliticaIngrid Mocanu: „Practic, indivizii ăștia nu au nicio limită, li se pare...

Ingrid Mocanu: „Practic, indivizii ăștia nu au nicio limită, li se pare că pot face orice cu banul public, că pot fura și ei, dar îi pot îmbogăți și pe cei ce i-au ținut pe bani de-a lungul timpului. Cum să faci așa ceva? La STS faci intervenții?”

„Practic, indivizii ăștia nu au nicio limită, li se pare că pot face orice cu banul public, că pot fura și ei, dar îi pot îmbogăți și pe cei ce i-au ținut pe bani de-a lungul timpului. Cum să faci așa ceva? La STS faci intervenții? Voi vă dați seama ce e în capul ăstora?”, sccrie, pe Facebook, avocata Ingrid Mocanu.
„Faci trafic de influență la STS și nu ai nicio jenă, că ți se pare că lucrezi pentru „stăpân”, nu ai ce să pățești, nu? Și se pare că nici nu prea pățește… deocamdată. Hai cu anticipatele, neamule! Felicitări jurnaliștilor de la Gândul”, adaugă aceasta.
Ea face referire la articolul apărut în publicaţia Gândul cu titlul: „Trafic de influenţă în Guvernul Bolojan? Vicepremierul Oana Gheorghiu, apeluri către instituţiile statului şi către un serviciu secret pentru grupul german din care face parte şi Kaufland, care a donat pentru Dăruieşte Viaţă. Gândul publică mail-ul trimis de Gheorghiu”.

Sursa: Ecopolitic.ro

Proiectul jurnalistic pressonline.ro este un proiect susținut de AGI
- o asociație neguvernamentală, apolitică și non-profit.
Depinde și de tine să susții o presă independentă.

Citește și:

Activează Notificările OK No thanks